Sem vložte podnadpis

Mostecký pohár 2017 

Pátek 05. května a sobota 06. května byly historicky prvním termínem, ve kterém jsem uspořádala foto workshop zaměřený na fotografování letadel na závodech v letecké akrobacii.

Hned v pátek ráno jsme se tedy s společně s Václavem vrhli na teorii týkající se nastavení fotoaparátu v plně manuálním režimu, na práci s ostřením, kompozicí, ale i na vzhled letadla a lidí na fotografii. Po sončení této teorie jsme se plynule přesunuli na úpravu fotografií v Adobe Lightroom a aby nechyběla praxe, vyběhli jsme také na chvíli ven a cvakli několik statických snímků letadel před hangárem.

Sobotní den jsme odstartovali trochu později s ohledem na počasí, každopádně hned ráno jsme si zopakovali teorii související s úpravami fotografií a v odpoledních hodnách už jsme se po hlavě vrhli na praxi, protože počasí přálo a závody mohly odstartovat. Fotili jsme tedy nejen statické fotografie (detaily, ale i celkové pohledy na letadla před hangárem), ale i dynamické fotografie (letadla při vzletu a na přistání). Podařilo se pořídit nemálo fotografií, které jsme na závěr rozhodně museli upravit.

Chceš se také naučit, jak fotit letadla lépe?

Přihlaš se na workshop!